Jeśli masz swoje zdanie i chciałbyś podzielić się nim z kimś, to czekamy na Ciebie! Chętnie z tobą podyskutujemy!

Jest to idealne forum dla ludzi którzy chcą porozmawiać na różne tematy, ale nie mają z kim. Razem możemy poradzić sobie z nudą i podyskutować.


#1 2012-03-08 16:19:04

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Muzyka

Wszystko co związane z muzyką.


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

#2 2012-03-08 18:20:10

 vj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 40
Punktów :   

Re: Muzyka

Widzę, że chwilowo nie ma chętnych do popisania się muzyką, uważam też, że nie ma co długo na jej temat dyskutować ze względu na różne gusta.  Mimo to rozpocznę i polecę wszystkim piosenkę zespołu THE BASEBALLS o tytule - UMBRELLA. To przeróbka znanej piosenki Rihanny, której nie lubię, ale ta wersja jest bardziej "preslejowska", zabawna )

Offline

 

#3 2012-03-08 20:11:14

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

vj napisał:

Widzę, że chwilowo nie ma chętnych do popisania się muzyką, uważam też, że nie ma co długo na jej temat dyskutować ze względu na różne gusta.  Mimo to rozpocznę i polecę wszystkim piosenkę zespołu THE BASEBALLS o tytule - UMBRELLA. To przeróbka znanej piosenki Rihanny, której nie lubię, ale ta wersja jest bardziej "preslejowska", zabawna )

Przesłuchałem ten kawałek, lecz nie powiem aby przypadł mi szczególnie do gustu. Wolę jednak klasyczne wykonanie Rihanny. Ta piosenka ma swój klimat, szczególnie teledysk. Trudno jest mi się przemóc do przeróbki jakiegoś kawałka kiedy do gustu przypadł mi oryginał, taki już jestem.


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

#4 2012-03-08 20:54:38

 vj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 40
Punktów :   

Re: Muzyka

I chwała ci za to, że masz swoje zdanie. Tak, jak myślałam - muzyka będzie tematem trudnym. Ja nie jestem zwolenniczką wykonań typu Rihanna i nie nazwałabym tego wykonaniem "klasycznym", mój gust muzyczny ogranicza się raczej do "mocnych" albo "starych" kawałków. Możliwe, że to dlatego widząc Rihannę, Lady Gagę i inne młode gwiazdki zastanawiam się, za co ludzie je uwielbiają, skoro ich muzyka jest... cóż, plastikowa, sztuczna.

Offline

 

#5 2012-03-09 06:51:58

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

Dla mnie pewnego rodzaju fenomenem, bo chyba tak należy ją nazwać jest Adele. Niszczy mnie doszczętnie to, gdy drobna i spokojna dziewczyna wchodzi na scenę, a tutaj taki mocny i fajny głos. Ogółem jeśli chodzi o gusta muzyczne to preferuje Rap. Wiem, że Wam to kojarzy się z całą meliną itp. z dzieciakami JP, ale ja wolę słuchać Rapu o życiu, o tym co się dzieję w naszym kraju, a nie tak jak Ci wielcy z podstawówki którym i tak nic nie zrobisz bo mają o wiele starszych kumpli. Ale nie odbiegajmy od tematu muzyki. Lubię głęboki Rap, a nie bezsensowną gadaninę.


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

#6 2012-03-10 16:01:05

cecile.

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 19
Punktów :   

Re: Muzyka

Hmm. Jeżeli chodzi o propozycję vj, to muszę powiedzieć, że popieram jej fascynację muzyką tamtych lat, dlatego też ta wersja ścisnęła mnie mocno za serce

Myślę, że ludzie w tych czasach nie doceniają tego typu muzyki. A według mnie są to rytmy, przy których każda ipreza tanaczna jest udana. Do prawdy, bo o wiele lepiej jest imitować dziki taniec Rock'n'Roll'a niż bujać się do dudnień typu DANCE czy TECHNO.

A właśnie: Naukowo udowodnione jest, że "muzyka" techno prowadzi do ogłupienia.

A jeżeli chodzi o plastikową i sztuczną muzykę owych "gwiazdek", jak to określiła vj, to również się z tym zgadzam. Ci wokaliści, jak dla mnie, produkują muzykę na tak zwaną masówkę; zero w tym serca i pasji, słowa są o niczym, a wiarygodność głosów niektórych z tych gwiazd pozostawia wiele do życzenia. Dla nich liczy się sława, a nie sztuka, jaką jest muzyka.

Offline

 

#7 2012-03-10 20:13:19

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

Najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w swoich klimatach i nie zważać na zdanie innych, trzymać przy swoim bez względu na to co on czy też ona o tym myśli. Twardo stoję przy swoim i szczerze powiem ch** mnie to obchodzi, że komuś nie podoba się to czego ja słucham. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale do czasu kiedy ktos przy mnie mówi, że to czego słucham jest słabe bądź też bezsensowne. Wiadomo, że jemu to nie przypada do gustu bo on lubi co innego. Ja nikogo nie krytykuje w tej kategorii bo każdy po prostu ma swoje gusta i guściki. Nie wolno kogoś obgadywać, czy też poniżać za to, że słucha tego czy tamtego, bo niestety, ale niektórzy tak robią...


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

#8 2012-03-10 20:26:01

 Izzy

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-10
Posty: 16
Punktów :   

Re: Muzyka

Zgadzam się z Wami. O gustach się nie dyskutuje. Dobrze, jeżeli ktoś jest otwarty na różne gatunki, ale nic na siłę. Chciałabym Wam polecić piosenkę "I won't give up - Jason Mraz". Ostatnio cały czas ją nucę. Wpada w ucho.

Offline

 

#9 2012-03-10 20:48:46

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=O8epsjfBw30

Piosenka idealna na doła, słucham kiedy jestem w dołku i zawsze stawia mnie to na nogi. W ogóle wielki szacun ode mnie dla GrubSona który śpiewa o czymś i tym samym motywuje ludzi do dobrego życia i do ciągłego dążenia do celu.


A tak z innej beczki to ta piosenka nie może mnie opuścić !

http://www.youtube.com/watch?v=23ExPENQ … ata_player


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

#10 2012-03-11 10:49:58

 vj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 40
Punktów :   

Re: Muzyka

Izzy napisał:

Zgadzam się z Wami. O gustach się nie dyskutuje. Dobrze, jeżeli ktoś jest otwarty na różne gatunki, ale nic na siłę. Chciałabym Wam polecić piosenkę "I won't give up - Jason Mraz". Ostatnio cały czas ją nucę. Wpada w ucho.

Mraz w ogóle ma kilka naprawdę w porządku piosenek Lubię.

Offline

 

#11 2012-03-11 21:14:37

cecile.

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 19
Punktów :   

Re: Muzyka

Szymas552 napisał:

Najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w swoich klimatach i nie zważać na zdanie innych, trzymać przy swoim bez względu na to co on czy też ona o tym myśli. Twardo stoję przy swoim i szczerze powiem ch** mnie to obchodzi, że komuś nie podoba się to czego ja słucham. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale do czasu kiedy ktos przy mnie mówi, że to czego słucham jest słabe bądź też bezsensowne. Wiadomo, że jemu to nie przypada do gustu bo on lubi co innego. Ja nikogo nie krytykuje w tej kategorii bo każdy po prostu ma swoje gusta i guściki. Nie wolno kogoś obgadywać, czy też poniżać za to, że słucha tego czy tamtego, bo niestety, ale niektórzy tak robią...

Szymas552, nie rozumiem, dlaczego tak gwałtownie zareagowałeś
To prawda, każdy ma swoje gusta i to dobrze, że się ich trzyma. Ale nie zapominajmy po co jest to forum. Każdy ma tutaj prawo wyrazić swoją opinię, bez względu na to czy jest ona pozytywna czy negatywna.  Bo przecież po coś ten wątek został założony. To jest dyskusja.

Wcześniej napisałam podobny post, lecz niestety COŚ się stało i nie jest to tak idealna wypowiedź, jak tamta.

Offline

 

#12 2012-03-11 21:19:56

 vj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 40
Punktów :   

Re: Muzyka

cecile. napisał:

Szymas552 napisał:

Najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w swoich klimatach i nie zważać na zdanie innych, trzymać przy swoim bez względu na to co on czy też ona o tym myśli. Twardo stoję przy swoim i szczerze powiem ch** mnie to obchodzi, że komuś nie podoba się to czego ja słucham. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale do czasu kiedy ktos przy mnie mówi, że to czego słucham jest słabe bądź też bezsensowne. Wiadomo, że jemu to nie przypada do gustu bo on lubi co innego. Ja nikogo nie krytykuje w tej kategorii bo każdy po prostu ma swoje gusta i guściki. Nie wolno kogoś obgadywać, czy też poniżać za to, że słucha tego czy tamtego, bo niestety, ale niektórzy tak robią...

Szymas552, nie rozumiem, dlaczego tak gwałtownie zareagowałeś
To prawda, każdy ma swoje gusta i to dobrze, że się ich trzyma. Ale nie zapominajmy po co jest to forum. Każdy ma tutaj prawo wyrazić swoją opinię, bez względu na to czy jest ona pozytywna czy negatywna.  Bo przecież po coś ten wątek został założony. To jest dyskusja.

Wcześniej napisałam podobny post, lecz niestety COŚ się stało i nie jest to tak idealna wypowiedź, jak tamta.

Muszę się zgodzić cecile, ja też poczułam się trochę atakowana. Napisałeś to trochę tak, jakby ktoś tutaj zarzucał Ci, że Twoja muzyka jest do bani
Myślę, że miałeś raczej na myśli, że będziesz bronił swoich przekonań muzycznych mimo wszelkich przeszkód, aczkolwiek było to absolutnie niepotrzebne, bo na forum nikt raczej nie będzie Cię atakował.
Poza tym byłam przekonana, że spróbujemy przybliżyć sobie swoje ulubione utwory i jestem za tym, żeby do tego powrócić.

Offline

 

#13 2012-03-11 21:58:09

cecile.

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 19
Punktów :   

Re: Muzyka

Ulubione ?

Ostatnio porywają mnie nastrojowe rytmy no i oczywiście wspomniana już wcześniej muzyka minionych dekad

Polecam muzykę filmową
Ci, którzy swój czas przeznaczają na rozwój swojej wyobraźni poprzez czytanie czy pisanie książek, malowanie, rysowanie czy po prostu marzenie, na pewno docienią jej czar.

Kilka przykładów :

( Tu podam linki, ponieważ niestety nie znam tytułów )

http://www.youtube.com/watch?v=MHW7lH3vyto


Z flimu Braveheart ( Chyba moja ulubiona- do popłakania) http://www.youtube.com/watch?v=0wvapr8W … re=related

Hans Zimmer & Lisa Gerrard - Now We Are Free ( Słynna ze słynnego "Gladiatora )


No i na koniec ( Choć nie ostatnia, bo jeszcze kilkadziesiąt mogłabym wymienić ) z mojego ukochanego filmu "Sherlock Holmes". Hans Zimmer - Discombobulate
Oto link :
http://www.youtube.com/watch?v=vgRVJksQocM

Offline

 

#14 2012-03-12 07:45:28

 vj

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 40
Punktów :   

Re: Muzyka

Nie powiem, lubię Hansa Zimmera, ale z muzyki filmowej moim absolutnym numerem jeden jest Two Steps From Hell. Boska muzyka, ledwo ją słyszę, zaraz w głowie mam milion obrazów

Offline

 

#15 2012-03-12 14:44:37

 Szymas552

Administrator

Skąd: Nakło nad Notecią
Zarejestrowany: 2012-03-08
Posty: 31
Punktów :   
WWW

Re: Muzyka

vj napisał:

cecile. napisał:

Szymas552 napisał:

Najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w swoich klimatach i nie zważać na zdanie innych, trzymać przy swoim bez względu na to co on czy też ona o tym myśli. Twardo stoję przy swoim i szczerze powiem ch** mnie to obchodzi, że komuś nie podoba się to czego ja słucham. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, ale do czasu kiedy ktos przy mnie mówi, że to czego słucham jest słabe bądź też bezsensowne. Wiadomo, że jemu to nie przypada do gustu bo on lubi co innego. Ja nikogo nie krytykuje w tej kategorii bo każdy po prostu ma swoje gusta i guściki. Nie wolno kogoś obgadywać, czy też poniżać za to, że słucha tego czy tamtego, bo niestety, ale niektórzy tak robią...

Szymas552, nie rozumiem, dlaczego tak gwałtownie zareagowałeś
To prawda, każdy ma swoje gusta i to dobrze, że się ich trzyma. Ale nie zapominajmy po co jest to forum. Każdy ma tutaj prawo wyrazić swoją opinię, bez względu na to czy jest ona pozytywna czy negatywna.  Bo przecież po coś ten wątek został założony. To jest dyskusja.

Wcześniej napisałam podobny post, lecz niestety COŚ się stało i nie jest to tak idealna wypowiedź, jak tamta.

Muszę się zgodzić cecile, ja też poczułam się trochę atakowana. Napisałeś to trochę tak, jakby ktoś tutaj zarzucał Ci, że Twoja muzyka jest do bani
Myślę, że miałeś raczej na myśli, że będziesz bronił swoich przekonań muzycznych mimo wszelkich przeszkód, aczkolwiek było to absolutnie niepotrzebne, bo na forum nikt raczej nie będzie Cię atakował.
Poza tym byłam przekonana, że spróbujemy przybliżyć sobie swoje ulubione utwory i jestem za tym, żeby do tego powrócić.

Nic z tych rzeczy dziewczyny! Chodziło mi po prostu o to, że jestem tak traktowany przez niektóre osoby, np moich sąsiadów. Słucham rapu czasem założę dresy i pójdę na piwo z kumplami i od razu jestem na ulicy nazywany bandytą, degeneratem, najlepiej mnie zamknąć bo zagrażam społeczeństwu. Strasznie jest mi przykro, że tacy starzy (mądrzy) ludzie mają taki tok myślenia. Na jakiej podstawie mogą mówić, że jestem bandytą bądź złodziejem i wandalem? Tylko dlatego, że noszę dresy i słucham swojego gatunku muzyki? Ich tok myślenia jest chory! Oczywiście nie mam nic do was, bo wiem, że jesteście tolerancyjne/tolerancyjni. Mówię jak jest. :]


http://img263.imageshack.us/img263/4841/roop.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.superbohatery.pun.pl www.apochujec.pun.pl www.magiczna-arena.pun.pl www.smoczahorda.pun.pl www.wrestlingsvr.pun.pl